Loading...
Moi uczniowie uczą.Nauczyciele

Zbyszek Majer

Zbyszek prowadzi zajęcia u nas w szkole. W  2010 r założył własną szkołę w Łowiczu pod nazwą Centrum Hatha-jogi Łowicz i z sukcesem ją prowadzi.

Jest nauczycielem wymagającym, ale  potrafi dostosować poziom praktyki do możliwości uczniów. Dzięki zajęciom u Zbyszka, można rozwinąć wytrwałość i konsekwencję. 

Prowadząc zajęcia, rozwija w uczniach zmysł obserwacji. Ważna jest dla niego precyzja w wykonywaniu pozycji. Daje więc jasne, klarowne wskazówki w celu uzyskania odpowiedniej akcji w asanach. Wszystko to sprawia że uczniowie są zdolni do skutecznego przepracowywania własnych ograniczeń. 

Opowieść Zbyszka

Pierwszy kontakt z jogą to udział w kameralnych zajęciach prowadzonych przez Annę Dyło, jesienią 2004r. Zajęcia te rozbudzały ciekawość, motywowały, były znakomitym przygotowaniem do zgłębiania tematu, jakim jest hatha-joga. Z czasem, za sprawą regularnej praktyki pod okiem Michała Szczepanika, ta początkowa ciekawość przeobraziła się w pasję.

Systematyczne, kilkuletnie ćwiczenie doprowadziło mnie do uczestnictwa w kursie nauczycielskim prowadzonym przez Konrada Kocota. Tak rozpoczął się kolejny etap osobistego rozwoju. Doskonalenie praktyki własnej i  umiejętności nauczycielskich zaowocowały otrzymaniem pierwszych certyfikatów z RAMAMANI IYENGAR JOGA INSTITUTE. (INTRODUCTORY II i INTERMEDIATE JUNIOR I). Od 2018 uczestniczę w treningu nauczycielskim INTERMEDIATE JUNIOR II.

Ważne są dla mnie wysokie standardy wyznaczone przez B.K.S. Iyengar, wciąż więc się rozwijam w jodze.  Biorę udział w licznych warsztatach i konwencjach prowadzonych przez wybitnych nauczycieli w stopniu Advanced Senior. Zaobserwowałem, że doskonalenie samego siebie przenosi się na wyższą jakość praktyki moich uczniów.

Dodaj komentarz