Loading...
Moi uczniowie uczą.Nauczyciele

Ola Kowalska

Ola praktykuje jogę od 2007 r. Uczy u nas w szkole. To Ola zainicjowała u nas zajęcia jogi dla seniorów, które świetnie prowadzi. Poza jogę robi także masaże Lomi-lomi (https://www.facebook.com/Studio-Pracy-z-Cia%C5%82em-1527538174150321/).

Opowieść Oli

Hatha-joga i Lomi lomi nui to pasje, które są częścią mojego życia od ponad 10 lat. Najpierw pojawiła się joga. Praktykę jogi rozpoczęłam w Centrum Yogi Michała Szczepanika i trwa ona nieprzerwanie do chwili obecnej. Regularna praktyka, początkowo była tylko pracą z własnym ciałem, ale z czasem przerodziła się w podróż w głąb siebie.

W trakcie tych 10 lat brałam udział w wielu warsztatach i kursach prowadzonych przez znakomitych nauczycieli w Polsce i w Indiach ale to właśnie Michałowi zawdzięczam moją miłość do jogi.

Kiedy w roku 2013 mój Michał zapytał czy chciałabym prowadzić zajęcia w jego szkole zgodziłam się bez wahania nie wiedząc jak zmieni się moje życie.

Masaż Lomi Lomi Nui pojawił się później . W trakcie kolejnych kursów, które pozwoliły mi uzyskać tytuł praktyka, potwierdzony certyfikatem Aloha International (międzynarodowa organizacja propagująca HUNĘ – starożytną filozofię hawajską), zaczęłam dostrzegać wiele podobieństw pomiędzy huną, z której wywodzi się Lomi Lomi Nui a jogą – starożytną wiedzą wywodzącą się z Indii. Obie te ścieżki, choć w nieco odmienny sposób, poprzez pracę z ciałem prowadzą do osiągnięcia naturalnego stanu wewnętrznej równowagi i harmonii, co w konsekwencji przyczynia się do znacznej poprawy naszego zdrowia i jakości życia.
Joga, jak mówi B.K.S. Iyengar: „jest jak muzyka. Rytm ciała, melodia umysłu i harmonia duszy tworzą symfonię życia. Podobnie Lomi Lomi Nui pomaga osiągnąć równowagę pomiędzy ciałem, umysłem i duchem.”
„Wyluzuj się” – tak często mówimy do kogoś zestresowanego, nie wiedząc, że jest to popularne hawajskie powiedzenie. Stłumione emocje, stres i ciężkie przeżycia zapisują się w naszych mięśniach blokując w ten sposób przepływ siły życiowej (MANA) w ciele (KINO) i zaburzając jego harmonię. Hawajczycy wykonują Lomi Lomi Nui, aby przywrócić naturalny stan ciała, tzn. by przywrócić równowagę, spokój i zadowolenie, a wraz z nimi zdrowie. NUI oznacza jedyny, niepowtarzalny, nie bez powodu więc Lomi Lomi Nui jest uznawany za jeden z najcudowniejszych masaży świata. W trakcie masażu odblokowywane są miejsca, które napinaliśmy podczas stresu, dzięki czemu energia znowu może swobodnie płynąć w ciele. Lomi Lomi Nui daje poczucie lekkości i przywraca świadomość ciała, pobudza krążenie krwi i limfy, oczyszcza komórki z toksyn, a także wspomaga przemianę materii, wpływając pozytywnie na wszystkie układy naszego ciała. W czasie wykonywania masażu dużo uwagi poświęca się pracy ze stawami, dzięki czemu stają się one bardziej elastyczne. Na poziomie emocjonalnym Lomi Lomi Nui w naturalny i łagodny sposób pomaga usunąć istniejące obawy, uwolnić się od obciążających wzorców myślowych i przyzwyczajeń. Owocuje to większą stabilnością emocjonalną, większą gotowością do przyjrzenia się istniejącym problemom i szukania sposobów na ich rozwiązanie.
Ten niepowtarzalny masaż budzi naszą moc i radość życia, poszerza fizyczną i duchową przestrzeń.
Jest chwilą bycia we własnym ciele tu i teraz.

Dodaj komentarz