Centrum Hatha-Jogi Michala Szczepanika od 1996r.

Witamy

Centrum Hatha – Jogi Michała Szczepanika jest łódzką szkołą jogi wg. przekazu B.K.S. Iyengara. Upowszechyniamy jogę oraz odkrywamy i wzmacniamy w naszych uczniach siłę, elastyczność, odwagę i harmonię emocjonalną. Wykwalifikowana kadra posiadajaca certyfikaty uprawniające do nauczania zapewnia profesjonalną opiekę podczas zgłębiania tajników jogi. Założycielem szkoły jest Michał Szczepanik, uczeń Sławomira Bubicza, który będąc uczniem światowej sławy mistrza – B. K. S. Iyengara, po wieloletnim pobycie w Indiach przeniósł sztukę jogi do Polski. Michał Szczepanik praktykuje jogę od 1993 roku, a swoją przygodę z nauczaniem rozpoczął trzy lata później.

Od tego czasu wielokrotnie przebywał w Ramamani Iyengar Memorial Yoga Institute w Punie (RIMYI), gdzie asystował również w klasach terapeutycznych. Rezultatem dobrej praktyki i zdobytych umiejętności są kolejne certyfikaty uprawniające do nauczania jogi wg. przekazu B.K.S. Iyengara. Obok ciągłego doskonalenia swojej praktyki podczas wyjazdów do Indii, bierze on udział w kursach prowadzonych przez polskich, jak i zagranicznych nauczycieli, w celu rozwijania swoich umiejętności nauczycielskich.

Aktualności:

Joga nad morzem

Joga nad morzem

W jednym z najpiękniejszych zakątków polskiego wybrzeża: w okolicach Słowińskiego Parku Narodowego. Pranajamy na pustej plaży (no może niecodziennie, bo Michał przywiązuje dużą wagę do siedzenia z prostym kręgosłupem podczas ćwiczeń oddechowych)

 

Przepiękna przyroda

Przyjazny joginom „Gościniec u Bernackich” z imponującą wegetariańską kuchnią. http://www.ubernackich.pl/galeria.html

Warsztat trwa pełne siedem dni, na tyle długo by można się było oderwać od codziennych obowiązków, popracować z ciałem, porozmawiać z duszą. Kameralna grupa (do 15 osób), spokojne miejsce otoczone piękną przyrodą, służą koncentracji i wyciszeniu.

W programie

Dwa bloki asan, pranajamy, medytacje, śpiewanie mantr.

 

Prowadzi Michał Szczepanik

Doświadczony nauczyciel, który jogę traktuje jako narzędzie służące wewnętrznemu rozwojowi.

Miejsce

Smołdzino, niewielka miejscowość położona w okolicach Słowińskiego Parku Narodowego. W „Gościńcu u Bernackich” to niewielki obiekt (może pomieścić ok. 15 osób) pokoje z łazienkami i altankami wychodzącymi na wewnętrzne patio. W cenie warsztatu dwa wegetariańskie posiłki dziennie.

Termin

20 – 27 sierpnia 2017 r.

Cena

1190 w tym: zakwaterowanie, 2 wegetariańskie posiłki dziennie, warsztat jogi.

Serdecznie zapraszamy

Zobacz

LETNI WARSZTAT JOGI

ZAPRASZAMY NA LETNI WARSZTAT JOGI

do niezwykłego miejsca:  „Tęczowej Doliny” w Beskidzie Wyspowym. Wakacje z jogą to okazja do intensywnej praktyki asan. Nie chodzi jednak o osiągnięcie akrobatycznych wyników. Ćwiczenia na poziomie fizycznym mają prowadzić do rozpoznania blokad w ciele i uwolnienia się od nich. Na silne emocje reagujemy również fizycznie – napinamy pewne partie mięśni, blokujemy stawy. Dzięki jodze wychodząc od konkretnych fizycznych dolegliwości (np. bóle kręgosłupa lub sztywne barki) mamy szanse dotrzeć również do nieświadomie zgromadzonych trudnych emocji i łagodnie je pożegnać. Co stałoby się, jeśli zrezygnowalibyśmy z tego, co najsilniej wzbrania się w nas przed dalszym rozwojem? Podczas tygodniowego warsztatu nie mamy żadnych obowiązków. Można więc skonfrontować się zarówno z problemami, które na co dzień odpychamy od siebie, jak i przyjrzeć się własnemu potencjałowi (zwłaszcza takiemu, o jaki nawet sami się nie podejrzewamy). Sprzyja takim wewnętrznym podróżom praktyka w kameralnej grupie (do 15 osób), piękne otoczenie i wegańska dieta.

 

MIEJSCE

„Tęczowa Dolina” http://www.facebook.com/teczowa.dolina1/; http://www.teczowadolina.pl/ to klimatyczny, kameralny dom w miejscowości Rozdziele, 65 km. na płd-wsch od Krakowa. Może pomieścić do 15 osób. Gospodarze bardzo dobrze, wegetariańsko karmią.

Warsztat poprowadzi Michał Szczepanik

 Nauczyciel z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem, który miał zaszczyt praktykować pod okiem min. samego Grujiego B.K.S Iyengara. Micha jest nauczycielem potrafiącym zdopingować do dużego wysiłku, ale także niezwykle empatycznym.

W PROGRAMIE WARSZTATU

codziennie blok asan prowadzonych przez nauczyciela, doskonalenie praktyki własnej pod okiem nauczyciela, pranajamy (ćwiczenia oddechowe), medytacje, śpiewanie mantr.
Zaczynamy 1 lipca 2017 (sobota) o godz. 17.00 obiadokolacją
Kończymy 7 lipca 2017 (piątek) o godz. 12.00 obiadem
W warsztacie mogą wziąć udział osoby już doświadczone, jak i początkujące.

CENA

warsztatu 1020 zł

w tym: zakwaterowanie, dwa wegetariańskie posiłki dziennie, warsztat jogi


Zgłoszenia pod nr tel. 789317194 lub w Centrum Hatha -Jogi Michała Szczepanika w Łodzi.

 

Zobacz

JOGA w SANDOMIERZU

Zapraszamy na weekendowy warsztat jogi w Sandomierzu. Warsztat prowadzi Michal Szczepanik. Informacje i zapisy u Maćka (tel. 502968322)

TERMIN 17-19 luty 2017 ( piatek – niedziela)

MIEJSCE http://www.hotelsarmata.pl/pl/

CENA – 550 zl.

Pobyt w pokoju 1 os. – 670 zl.

Osoba towarzyszaca – 350 zl.

Dzieci do lat 3 gratis.

Dzieci do lat 12 – 150 zl.

5 sesji jogi

2 sniadania

Obiado – kolacja we wlasnym zakresie

W Hotelu znajduje sie Restauracja , ktora serwuje wykwintne potrawy kuchni staropolskiej oraz regionalnej.

http://www.hotelsarmata.pl/pl/gastronomia/restauracja-sarmacka

Karta dan:

http://www.hotelsarmata.pl/files/Menu_Hotel_Sarmata_PL_EN_07_2015.pdf

Orientacyjny plan warsztatu , ktory moze ulegac niewielkim zmianom:

Warsztat zaczyna sie w piatek zakwaterowaniem w pokojach od godz. 16.

Godz. 19.00-21.00 sesja jogi

Godz. 21.30-22.00 medytacja

SOBOTA:

Godz. 7.30-8.00 pranajama , relaksacja

Godz. 8.00-9.00 napoj imbirowy

Godz. 9.00-11.00 sesja jogi

Godz. 11.00 sniadanie

CZAS WOLNY

Godz. 17.00-19.00 sesja jogi

Godz. 19.00 – sugerowany czas na posilek ( kolacja)

Godz. 21.00 – medytacja

NIEDZIELA:

Godz. 7.00-7.30 – pranajama , relaksacja

Godz. 7.30-8.00 napój imbirowy

Godz. 8.00-10.00 sesja jogi

Godz. 10.00 – śniadanie

CZAS WOLNY

Godz. 14.00-16.00 sesja jogi

16.15 Zakończenie warsztatu

Zobacz

Sprzątanie

Jak co roku prosimy o zabranie rzeczy zalegających w szatniach. Zaczynamy sprzątanie. Rzeczy niezabrane do końca stycznia uznajemy za niczyje i przekazujemy potrzebującym.

Zobacz