Centrum Hatha-Jogi Michala Szczepanika od 1996r.

Witamy

Centrum Hatha – Jogi Michała Szczepanika jest łódzką szkołą jogi wg. przekazu B.K.S. Iyengara. Upowszechyniamy jogę oraz odkrywamy i wzmacniamy w naszych uczniach siłę, elastyczność, odwagę i harmonię emocjonalną. Wykwalifikowana kadra posiadajaca certyfikaty uprawniające do nauczania zapewnia profesjonalną opiekę podczas zgłębiania tajników jogi. Założycielem szkoły jest Michał Szczepanik, uczeń Sławomira Bubicza, który będąc uczniem światowej sławy mistrza – B. K. S. Iyengara, po wieloletnim pobycie w Indiach przeniósł sztukę jogi do Polski. Michał Szczepanik praktykuje jogę od 1993 roku, a swoją przygodę z nauczaniem rozpoczął trzy lata później.

Od tego czasu wielokrotnie przebywał w Ramamani Iyengar Memorial Yoga Institute w Punie (RIMYI), gdzie asystował również w klasach terapeutycznych. Rezultatem dobrej praktyki i zdobytych umiejętności są kolejne certyfikaty uprawniające do nauczania jogi wg. przekazu B.K.S. Iyengara. Obok ciągłego doskonalenia swojej praktyki podczas wyjazdów do Indii, bierze on udział w kursach prowadzonych przez polskich, jak i zagranicznych nauczycieli, w celu rozwijania swoich umiejętności nauczycielskich.

Aktualności:

Joga w Kazimierzu

Na początku czerwca zapraszamy na weekendowy warsztat jogi do Kazimierza Dolnego, do pensjonatu Lipowa Dolina.  Warsztaty  z Michałem to okazja do  intensywnej pracy, służącej wsłuchaniu się w swoje ciało i w emocje, także te którymi na co dzień trudno się zająć. Nie chodzi o akrobatyczne osiągnięcia, dzięki pomocom korzyści z ćwiczeń czerpać może każdy, bez względu na sprawność fizyczną. W asanach istotne jest zauważenie napięć, blokad które rejestruje nasze ciało. Kiedy udaje się odsunąć wszelkie pilne terminy, ból kręgosłupa czy ściśnięty żołądek przestają być przeszkodą w realizowaniu celów, stają się istotną informacją o nas samych. A to pierwszy krok by zapytać o to co nas w tej właśnie chwili niepokoi, co przynosi ulgę, co daje radość. Każdy człowiek ma w sobie przestrzeń wewnętrznej wolności, skąd może czerpać siłę; w momentach trudnych, by się z nimi uporać, w chwilach szczęścia by jak najlepiej dla siebie i innych z nich korzystać. Jesteśmy częścią przyrody, i tak jak przyroda wokół nas mamy potencjał by się cyklicznie odnawiać.  Rozkwitająca w początkach czerwca okolica Kazimierza Dolnego; łąki  nad szeroko rozlewającą się Wisłą,  leśne głębokie jary, będę dla nas inspiracją.

Data: 02.06-05.06 2016

Miejsce: Kazimierz Dolny, Lipowa Dolina (http://www.lipowadolina.pl/)

Zajęcia poprowadzi Michał Szczepanik.

W programie : dwie sesje jogi dziennie, pranajmy, medytacje.

Cena: 600 zł.

W cenie 3 noclegi, 2 wegetariańskie posiłki dziennie, dwie sesje jogi.

Zapisy: w Centrum Hatha Yogi w Łodzi, lub pod nr 789 317 194 (Agnieszka); 502968322 (Maciek)

 

 

 

 

 

Zobacz

Wakacje z jogą. 16.07 – 23.07. 2016

W tym roku na wakacyjny warsztat jogi zapraszamy do Smołdzina – miejscowości położonej na skraju Słowińskiego Parku Narodowego nad Bałtykiem. To unikalna część polskiego wybrzeża. Można tu kilometrami iść dziko rosnącym nadmorskim lasem. Plaże okalają wysokie, rozległe wydmy. Dodatkową atrakcją są pobliskie duże jeziora: Gardno i Łebsko, a w lesie ukrywają się małe jeziorka szczelnie zasłonięte przed ciekawskimi gęstymi zaroślami. Nazwa Parku nawiązuje do kultury Słowińców, odłamu kultury kaszubskiej, która w tych okolicach rozwijała się jeszcze do początków II Wojny Światowej. W Klukach można zwiedzić skansen „Muzeum Wsi Słowińskiej”. Teren idealny do wycieczek rowerowych (rower można wypożyczyć na miejscu). Zapraszamy też osoby, które  chciałyby połączyć wakacje jogowe z wakacjami rodzinnymi. Osoby towarzyszące płacą tylko za pobyt (czyli

Oczywiście najważniejszą częścią kursu jest ćwiczenie jogi. Michał Szczepanik to bardzo doświadczony nauczyciel. W trakcie już dwudziestoletniej praktyki, wypracował sobie własne metody wykorzystywania asan jako narzędzia wewnętrznego rozwoju, choć wierny jest zasadom indyjskiego Mistrza B.K.S Iyengara. Pomoce (wałki, krzesła) pozwalają ćwiczyć  każdemu, bez względu na fizyczne ograniczenia. Michał stara się też każdemu pomóc odnaleźć jego własne cele: dla jednej osoby sukcesem będzie zrobienie mostka, dla innej uporanie się z jakimś trudnym wspomnieniem, dla kogoś kto na co dzień niewiele się rusza cenna może okazać się codzienna, intensywna aktywność, ale dla osób zabieganych siedzenie bez ruchu w medytacji. Tydzień wypełniony ćwiczeniami, medytacjami śpiewaniem mantr pozwala wejść w głąb siebie, a przynajmniej zapytać „co tam u mnie teraz słychać”. Odkrywaniu kontemplacyjnego wymiaru życia sprzyja też wegetariańska dieta.

W programie dwie sesje jogi, pranajamy medytacje, śpiewanie mantr.

 

Prowadzenie Michał Szczepanik

Termin: 16.07 – 23.07 2016

Miejsce: Smołdzino, Gościniec u Bernackich (http://www.ubernackich.pl/o_nas.html)

Cena (za 7 noclegów, dwa wegetariańskie posiłki, warsztat jogi) 1300 zł
Cena promocyjna 1190 zł przy wpłacie zaliczki 350 do 20 maja 2016r.

Zaliczkę można wpłacić w szkole lub na konto

Agnieszka Skolasińska

61 1140 2004 0000 3202 3137 0260 (mbank)

Zobacz