Centrum Hatha-Jogi Michala Szczepanika od 1996r.

Witamy

URODZINY CENTRUM

22 stycznia 2016 roku minie dwadzieścia lat działania Centrum Hatha -Jogi w Łodzi. Z tej okazji w niedzielę 24 stycznia 2016 roku wszystkich, którzy mają ochotę z nami świętować zapraszamy na dzień otwarty.
12.00 – 13.00 – otwarta sesja jogi
13.30-15.30 – degustacja potraw indyjskich, rozmowy o jodze
15.30-16.30 sesja pranajamy i medytacja
16.30- pokaz filmu B.K.S. Iyengara „Ulitmate Freedome” („Absolutna wolność”)
P.S.
Jeśli macie jakieś zdjęcia, którymi byście chcieli się podzielić, wspominając swoje spotkania z jogą, podrzućcie (albo na stronę, albo na facebooka). My póki co rozpoczynamy Michałami. Michałem młodym z Iyengarem i Michałem już nieco w latach posuniętym. Obydwa zdjęcia z Puny, drugie ze smutnego pobytu w Instytucie, w sierpniu 2014 roku kiedy Iyengar odszedł.

Zobacz

Sprzątanie szatni

Zbliża się koniec roku, a wraz z nim porządki w szatniach. Prosimy o zabieranie rzeczy. Te pozostawione zapakujemy w worki i jeśli Mikołaj się nimi nie zainteresuje przez pewien czas będą do odebrania w korytarzu, a potem zostaną skazane na pobyt w piwnicy w towarzystwie szatniowych zalegaczy z lat poprzednich. Bo czasami, jak śpiewały Elektryczne Gitary, łatwiej i całkiem słusznie, bałagan pozostawić samemu sobie, czasem jednak trzeba mu stawić czoła. Piosenkę Elektrycznych Gitar dedykujemy wszystkim sfrustrowanym świątecznymi porządkami.

Zobacz

Centrum Hatha – Jogi Michała Szczepanika jest łódzką szkołą jogi wg. przekazu B.K.S. Iyengara. Upowszechyniamy jogę oraz odkrywamy i wzmacniamy w naszych uczniach siłę, elastyczność, odwagę i harmonię emocjonalną. Wykwalifikowana kadra posiadajaca certyfikaty uprawniające do nauczania zapewnia profesjonalną opiekę podczas zgłębiania tajników jogi. Założycielem szkoły jest Michał Szczepanik, uczeń Sławomira Bubicza, który będąc uczniem światowej sławy mistrza – B. K. S. Iyengara, po wieloletnim pobycie w Indiach przeniósł sztukę jogi do Polski. Michał Szczepanik praktykuje jogę od 1993 roku, a swoją przygodę z nauczaniem rozpoczął trzy lata później.

Od tego czasu wielokrotnie przebywał w Ramamani Iyengar Memorial Yoga Institute w Punie (RIMYI), gdzie asystował również w klasach terapeutycznych. Rezultatem dobrej praktyki i zdobytych umiejętności są kolejne certyfikaty uprawniające do nauczania jogi wg. przekazu B.K.S. Iyengara. Obok ciągłego doskonalenia swojej praktyki podczas wyjazdów do Indii, bierze on udział w kursach prowadzonych przez polskich, jak i zagranicznych nauczycieli, w celu rozwijania swoich umiejętności nauczycielskich.